Také sportovní sázky spadají pod hazard

Češi jsou odjakživa velmi sportovním národem. Nikoliv tím, že by denně vyhledávali sportovní aktivity, ale spíš sledováním a fanděním. Někdo miluje fotbal, další tenis a všichni jsme zajedno, když jde o hokej. Jakmile český tým hraje na olympiádě, najednou se z nás všech stávají zkušení kouči, kteří přesně vědí, co by měli hoši dělat, abychom brali zlato.

Vzhledem k tomu, že téměř všichni bedlivě sledují aspoň nějaký sport, je u nás také dost těch, co si na něj sází. Někdo tipuje přímo výsledek, další zkusí vsadit na to, že první závodník dojede s náskokem aspoň pět vteřin. Jestli se sázením nemáte zkušenosti, možná byste se až divili, na co všechno se dají peníze vsadit. U těch jistějších kritérií jsou pochopitelně kurzy nižší, i tak jde ale o pěkný způsob, jak si vydělat pár korun.

Všeho s mírou

Jenže právě i sázení na sporty se řadí k hazardním hrám. Když začnete mít pocit, že tomu rozumíte, a vsadíte velký obnos peněz s vidinou výhry, můžete snadno přijít o všechno. A pak už jste jen kousek od toho, abyste spadli do dluhové pasti. Je to podobné jako v případě hraní her v kasinu – stáhnete s sebou i své blízké. A právě proto jsou rovněž sportovní sázky regulované.

Nařízení ohledně hazardních her se netýkají jen online kasin

Možná víte, že naše vláda v posledních letech podnikla jisté kroky, které mají snížit počet lidí zadlužených kvůli gamblerství. Prvním krokem byla nutnost získat licenci. Online kasina a sázkové kanceláře, jež na našem území chtějí působit, musí disponovat příslušnou licencí. A právě kvůli ní tady spousta kasin a sázkových kanceláří skončila. Licenci nezískala například ani známá kancelář bet365. Ta u nás dříve fungovala, má stránky v češtině, umožňuje sázet v českých korunách, a dokonce disponuje českou zákaznickou podporou. To všechno je ale k ničemu, když nemá licenci. A vzhledem k vysokým nárokům (daň, mnoho omezení a nutnost fyzického ověřování hráčů) si o ni nejspíš ani neplánuje požádat.

Sázení na sporty je prostě hazard jako každý jiný, a i když to tak nevypadá, bylo by nespravedlivé ho oddělovat. Podmínky musí být rovné. Vždyť ve sportu vaše výhra kolikrát také závisí na štěstí, stejně jako kdybyste hráli automaty nebo ruletu.

 

Nejnovější tikety