Také sportovní sázky spadají pod hazard

Češi jsou odjakživa velmi sportovním národem. Nikoliv tím, že by denně vyhledávali sportovní aktivity, ale spíš sledováním a fanděním. Někdo miluje fotbal, další tenis a všichni jsme zajedno, když jde o hokej. Jakmile český tým hraje na olympiádě, najednou se z nás všech stávají zkušení kouči, kteří přesně vědí, co by měli hoši dělat, abychom brali zlato.

Vzhledem k tomu, že téměř všichni bedlivě sledují aspoň nějaký sport, je u nás také dost těch, co si na něj sází. Někdo tipuje přímo výsledek, další zkusí vsadit na to, že první závodník dojede s náskokem aspoň pět vteřin. Jestli se sázením nemáte zkušenosti, možná byste se až divili, na co všechno se dají peníze vsadit. U těch jistějších kritérií jsou pochopitelně kurzy nižší, i tak jde ale o pěkný způsob, jak si vydělat pár korun.

Všeho s mírou

Jenže právě i sázení na sporty se řadí k hazardním hrám. Když začnete mít pocit, že tomu rozumíte, a vsadíte velký obnos peněz s vidinou výhry, můžete snadno přijít o všechno. A pak už jste jen kousek od toho, abyste spadli do dluhové pasti. Je to podobné jako v případě hraní her v kasinu – stáhnete s sebou i své blízké. A právě proto jsou rovněž sportovní sázky regulované.

Nařízení ohledně hazardních her se netýkají jen online kasin

Možná víte, že naše vláda v posledních letech podnikla jisté kroky, které mají snížit počet lidí zadlužených kvůli gamblerství. Prvním krokem byla nutnost získat licenci. Online kasina a sázkové kanceláře, jež na našem území chtějí působit, musí disponovat příslušnou licencí. A právě kvůli ní tady spousta kasin a sázkových kanceláří skončila. Licenci nezískala například ani známá kancelář bet365. Ta u nás dříve fungovala, má stránky v češtině, umožňuje sázet v českých korunách, a dokonce disponuje českou zákaznickou podporou. To všechno je ale k ničemu, když nemá licenci. A vzhledem k vysokým nárokům (daň, mnoho omezení a nutnost fyzického ověřování hráčů) si o ni nejspíš ani neplánuje požádat.

Sázení na sporty je prostě hazard jako každý jiný, a i když to tak nevypadá, bylo by nespravedlivé ho oddělovat. Podmínky musí být rovné. Vždyť ve sportu vaše výhra kolikrát také závisí na štěstí, stejně jako kdybyste hráli automaty nebo ruletu.