Na co sázet v roce 2018? Jednoznačně na e-sporty!

Kurzové sázení je jednak skvělá zábava, jednak také úžasný způsob, jak si přivydělat, nebo dokonce vydělávat profesionálně. Vše je ale vždy o tom, jaké kurzy zvolíme a jestli jsou pro nás dlouhodobě opravdu výhodné. Sázkové kanceláře vypisují kurzy tak, aby byly lákavé pro nás sázkaře, ale také aby byly výhodné pro ně samotné. Sázkové kanceláře mají k dispozici obrovské databáze a analýzy a dovedou velmi přesně odhadovat a dle toho také vypisovat kurzy. Naše práce je nalézat takové kurzy, u kterých sázkové kanceláře špatně vyhodnotily pravděpodobnost. To se obvykle stává u událostí, které se nedějí tak často, nebo které sázkové kanceláře ještě tolik nepodchytily. Najít takové kurzy je tedy sice těžké, ale rozhodně ne nemožné. Ze sázení tak může být opravdu pěkné a pravidelné živobytí, na rozdíl třeba od loterií s tikety, což je například Sportka. Ty jsou pouze o štěstí a zkušenosti nebo um v nich rozhodně neuplatníme.

Skvělým příkladem jsou volby. Nevolí se tak často a navíc je u každých voleb velmi specifická situace, a také si lze často přečíst, že zrovna u voleb sázkové kanceláře celkově prodělaly. Zářným příkladem byly americké prezidentské volby, ve kterých sázkové kanceláře hrubě podcenily šance na pozdějšího vítěze Donalda Trumpa a vypsaly na něj opravdu vysoký kurz. Na volbách se dá sázením vydělat opravdu pěkně, ale jak už bylo napsáno, volby se nekonají zas tak často, takž jsou to spíše nárazové zisky.

Je tedy potřeba najít takové události, které se dějí pravidelně a u kterých sázkové kanceláře nemají dostatek dat. Obrovskou příležitostí pro všechny začínající i zkušen sázkaře jsou e-sporty, tedy sporty hrané na počítači nebo jiných herních zařízeních. Právě počítačové hry zažívají obrovský boom, kterému pomohlo hlavně rozšíření vysokorychlostního internetu, díky kterému je možné sledovat zápasy pohodlně online. Rychlý internet navíc bude v Evropské unii zdarma, což mimo jiné e-sportům ještě více pomůže.

E-sporty ale nejsou takto populární tak dlouho, aby si sázkové kanceláře udělaly správný obrázek o síle jednotlivých hráčů nebo týmů. Pro ně jsou e-sporty taková neznámá, což je ale výhoda pro všechny sázkaře, kteří mají výrazně jednodušší úlohu v nalézání výhodných sázek. Jestli se v e-sportech vyznáte, je skvělý čas na ně začít sázet, a jestli se v nich nevyznáte, tak je nejlepší čas s tím něco dělat a nějakou hru si zahrát. Nejoblíbenější turnaje, se pořádají ve hrách Counter Strike: GO, League of Legends a DOTA 2. Pro zajímavost – u největších českých sázkových kanceláří jako je třeba Tipsport nebo Fortuna je možné sázet na výsledky online her. Sázení je stejně jako kontrola tiketu vsazeného na pobočce u Tipsportu či Fortuny možné online na internetu kdykoli si budete přát.